Apie Natūralų Plaukimo Baseiną
Cheminės medžiagos: užburtas ratas
Istoriškai susiklostė, kad baseinų priežiūros standartas – išnaikinti visus vandenyje esančius mikroskopinius organizmus. Šis metodas pagrįstas pakartotiniu cheminių medžiagų įterpimu į baseino sistemą, kad būtų užkirstas kelias visų bakterijų, dumblių ir zooplanktono augimui. Šiems parametrams reikia skirti nuolatinį dėmesį, kad būtų išlaikyta kintanti vandens pusiausvyra. Norint šiuo metodu pasiekti “išvalytą vandenį”, naudojama labai mažai natūralių metodų, todėl susidaro užburtas, netvarus priežiūros ciklas, jau nekalbant apie akių ir odos dirginimą. Be to, kad mūsų organizmai nuolat patiria šių cheminių medžiagų poveikį, vandenyje slopinama visa mikrobinė gyvybė, todėl vanduo tampa nenatūraliai sterilus. Net ir tokioje chemiškai apdorotoje aplinkoje nepageidaujamos bakterijos ir dumbliai vis dar egzistuoja; bakterijos niekada nėra visiškai pašalinamos, tik slopinamos. Toks priežiūros būdas yra bevaisis, kai aplinka nuolat keičiasi, pavyzdžiui, lapai ir lietus. Pašalindami naudingų bakterijų ir dumblių simbiotines bendrijas, pašaliname organizmus, kurie nukonkuruoja nepageidaujamus mikrobus. Toks priežiūros metodas yra pilnas pažeidžiamų vietų, kurios gali užvaldyti chemiškai apdoroto baseino sistemą. “BioNova®” pašaliname nuobodų cheminių bandymų ir vandens balansavimo darbą ir leidžiame vandeniui pasiekti savo natūralią pusiausvyrą. Sistema paprasčiausiai pasikliauja aplinkoje esančiomis maistinėmis medžiagomis (iš atmosferos ir besimaudančiųjų), kad ” elegantiška sudėtinga biologinė sistema natūraliai išvalytų vandenį. Žemiau paaiškinama, kaip!
Harmoningas gyvasis vanduo
Cheminiame baseine šiukšlės vadinamos teršalais. Natūraliame baseine šios šiukšlės vadinamos maistinėmis medžiagomis. Cheminiame baseine turi būti nuolat šalinami teršalai, nes patogeniniai organizmai vis dar egzistuoja vandenyje ir dauginasi, jei šis “maisto šaltinis” nepašalinamas. Natūralus baseinas skatina mikroorganizmų vystymąsi, kad jie pašalintų šias maistines medžiagas, jomis maitindamiesi. Taip jie nukonkuruoja nepageidaujamus mikrobus. Šiuo ciklu jie kontroliuoja ir slopina kenksmingų organizmų populiaciją. Šis procesas šiek tiek panardina į gimnazijos žemės mokslus, tačiau “BioNova®” džiaugiasi, kad gali imtis žmonių švietimo ir švietimo vaidmens!
Natūraliai išgrynintas vanduo nėra gaminamas, jis atsiranda palaipsniui. Tai, kas gali atrodyti kaip magija, yra tiesiog tinkamos aplinkos, skatinančios natūralių bakterijų augimą, sukūrimas, taip sukuriant mikrobų harmoniją.
–Gamintojai, tokie kaip augalai, dumbliai ir fitoplanktonai, kuria energiją savo medžiagų apykaitos poreikiams, taip pat maistą ir deguonį kitiems. Tai yra šalutinis fotosintezės (augalai saulės šviesą paverčia energija) produktas.
–Vartotojai vartoja gamintojų sukurtas dujas ir šalutinius medžiagų apykaitos produktus ir pradeda azoto skaidymą.
–Reduktoriai, pavyzdžiui, bakterijos ir grybai, maitinasi iš naujo susidarančiais organiniais šalutiniais produktais, ir ši daugybė naudingų mikroorganizmų dauginasi.
Šios ekosistemos susidaro natūraliai, tačiau joms keliami tam tikri pagrindiniai reikalavimai. Jei ši biotinė bendrija turi paviršių, ant kurio gali augti, ji suformuoja bioplėvelę. Bioplėvelė – tai laisvai plūduriuojančių mikrobų, kurie biologiniame natūralaus plaukimo baseino filtre randa vietą, kur apsigyventi, rezultatas. Viena iš pagrindinių bioplėvelės sudedamųjų dalių yra pati plėvelė. Plėvelė, vadinama ekstraląsteline polimerine medžiaga, apgaubia organizmų bendriją, apsaugo ją nuo stichijų ir suteikia kolonijai galimybę surinkti maistines medžiagas bei prisitvirtinti prie tinkamo paviršiaus. Šioje bioplėvelėje gyvena daugybė bakterijų ir grybelių rūšių, kurių kiekviena atlieka tam tikrą funkciją ir turi specifinę medžiagų apykaitos paskirtį. Įsivaizduokite bioplėvelę kaip biologinį sandėliuką, savotišką ilgalaikę maistinių medžiagų saugyklą. Iš šio mikrobų ciklo susidaro vandens gyvybės simfonija.
Gamtos panaudojimas
Bioplėvelė formuojasi ant paviršių – kuo didesnis paviršiaus plotas, tuo geriau. Kai yra pageidaujama vieta, kurioje gali formuotis bioplėvelė, belieka ją maitinti, o tai gaunama iš plaukiojančio indo. Vandens srautas iš plaukimo zonos į biologinio filtro zoną suteikia gausybę maistinių medžiagų, kuriomis maitinama biologinė plėvelė, o pašalinus maistines medžiagas vanduo išvalomas. Šis teigiamas grįžtamasis ryšys yra neįtikėtinai veiksmingas vandens valymo būdas, kurį gamta taiko jau tūkstantmečius. Dėl nuolatinio ir tinkamai prižiūrimo vandens srauto ši natūrali sistema užtikrina švarų ir minkštą vandenį maudantis ir plaukiojantiems. Dar viena tvari natūralaus baseino savybė – visi mūsų naudojami filtrai yra atviri atmosferai, t.y. jie nėra suslėgti indai, kaip cheminiuose baseinuose naudojami filtrai. Kadangi jie yra atviri atmosferai, Natūralių Baseinų filtrai gali veikti esant daug mažesniam slėgiui ir pasiekti tokį patį srautą, sunaudodami daug mažiau energijos.
Mūsų Natūralus BioPool® baseino dizainas, naudojant BF4 bioplėvelės filtrą, gali paleisti 50 kv.m. baseiną, kurio elektros suvartojimas atitinka dvi (100 vatų lemputes). Kadangi nenaudojame jokių chemikalų, tai yra labai tvarus pasirenkamas kiemo baseinas. Naudojant saulės energiją, tai gali būti baseinas, veikiantis visiškai ne tinkle.
Paskutinė pastaba apie tvarumą, BioNova® žino, kad baseino cheminių medžiagų gamyba, pakavimas ir transportavimas yra žalingas aplinką nuo gyvavimo ciklo pradžios iki pabaigos. Tai aplinkai netvarus energijos suvartojimas ir ekonomiškai neefektyvus. BioNova ® tiki, kad gyvybę turinčių biologinių filtrų kūrimas yra daug vertingesnis nei išteklių švaistymas.
Kas yra natūralus baseinas?
Kas yra natūralus baseinas? Natūralūs baseinai, nesvarbu, ar jie vadinami plaukimo tvenkiniais, plaukimo tvenkiniais, natūraliais baseinais, ekologiškais baseinais ar biologiniais baseinais, yra pagrįsti limnologijos mokslu ir turi keturias pagrindines savybes.
Konteinerinis laivas
Natūralus baseinas yra uždaras indas. Vanduo natūraliame baseine yra uždara ir cirkuliuoja, tačiau į jį neįleidžiamas vanduo iš išorės, pavyzdžiui, iš požeminio šaltinio, upelio ar bet kokio kito išorinio šaltinio, išskyrus papildomą vandenį, kad būtų papildytas dėl garavimo ar purslų prarastas vanduo.
Baseinas – tai savarankiška aplinka vandeniui atspariame inde, kurio konstrukcijai naudojamas betonas, plieninės, plastikinės ar medinės sienos su PVC membrana arba lygiaverčiu kompozitu. Ši uždara cirkuliacijos struktūra neleidžia į natūralų baseiną patekti išoriniams vandens šaltiniams ir nuotėkoms.
Atskira plaukimo zona
Natūralaus baseino plaukimo zona visada yra tam tikru būdu atskirta nuo biologinio filtro. Tai reiškia, kad fizinis plaukikų buvimas neturės neigiamos įtakos jokiems vandens augalams.
Aiškiai apibrėžta plaukimo zona Jei regeneracijos zonoje yra vandens augalų, jie atskiriami nuo plaukimo zonos dėl plaukikų patogumo ir sveikatos.
Be cheminių medžiagų
Baseino vandeniui dezinfekuoti ar sterilizuoti nenaudojami jokie chemikalai ar kiti prietaisai, pavyzdžiui, UV spinduliai, ozono generatoriai, jonizatoriai ar druskų sistemos. Visas baseino vandens skaidrinimas ir valymas vyksta tik dėl natūralių biologinių procesų.
Sukurta pagal kodą
Natūralus baseinas suprojektuotas, leistas ir pastatytas laikantis galiojančių baseinui taikomų rekomendacijų.
Laikykitės galiojančių plaukimo baseinų taisyklių Vietos įstatymai ir gairės nustato tinkamą baseino statybos procesą. Atsižvelgiame į baseino prieinamumo ir saugaus nuolydžio bei gylio svarbą mažiems ir dideliems plaukikams.
Natūralūs baseinai turi keletą panašumų su chemiškai apdorotais baseinais. Pirma, tai uždara, nuo vandens apsaugota ir recirkuliacinė sistema. Antra, jis suprojektuotas, leidžiamas ir pastatytas laikantis plaukimo baseinų taisyklių. Tačiau tuo panašumai ir baigiasi.
Natūralių baseinų tipai
Jei ketinate projektuoti natūralų baseiną, galite rinktis natūralaus baseino BioSwimPond™ arba natūralaus baseino BioPool® dizainą. Toliau pateikiame skirtumus:
“Natūralus Plaukimo Baseinai BioSwimPond™“ regeneracijos zonoje naudojami vandens augalai, kurie skaidrina ir valo vandenį. Plaukimo zona gali būti tame pačiame inde kaip ir regeneracijos zona arba atskirta nuo regeneracijos zonos. Natūralus baseinas BioSwimPond™, įrengtas viename inde su sienele, skiriančia plaukimo zoną nuo regeneracijos zonos, labiausiai primena natūralų tvenkinį. Lėtesnė vandens cirkuliacija tolygiai paskirsto maistingąsias medžiagas augalams ir sukuria ramų vandens kraštovaizdį. Pradinės šio projekto išlaidos yra didesnės dėl didelio paviršiaus ploto (apie 60 kv. m.), reikalingo regeneracijos zonai įrengti. Ši vieno indo konstrukcija su greta esančia augalų zona vadinama “Natūralus Plaukimo Baseinasl BioSwimPond™ Solo”.
Natūralus baseinas, išvalytas šlapžemių regeneracijos zonoje. Šio tipo natūraliame baseine naudojami vandens augalai ir naudingi mikrobai, kurie kontroliuoja dumblius ir valo vandenį. Dizainas turi natūralaus tvenkinio išvaizdą ir pojūtį, prie jo prijungta arba visiškai atskira augalais apsodinta zona.
Arba “BioNova ®” gali sukurti plaukimo zoną, kurioje yra keletas regeneruojančių augalų tame pačiame inde, taip pat atskirą regeneracijos zoną. Tai gali leisti plaukimo zonoje išlaikyti natūralią tvenkinio estetiką kartu su šiuolaikinėmis kietosiomis dangomis (pagodomis, poilsio zonomis) ir užtikrinti puikią vandens kokybę. Tokio tipo konstrukcija vadinama natūraliu baseinu BioSwimPond™ Duo.
Natūralus baseinas BioPool ®
Šiuolaikinis natūralaus vandens sveikatingumo ir baseinų inžinerijos stebuklas. Natūraliame baseine “BioPool ®” biologiniam vandens filtravimui vietoj augalais apželdintos regeneracijos zonos naudojama bioplėvelės filtravimo zona. Bioplėvelės filtras yra atskirtas nuo plaukimo zonos ir iš plaukimo zonos siurbia maistingųjų medžiagų turtingą paviršinį vandenį, kad būtų skatinamas bioplėvelės augimas. Greitesnis cirkuliacijos greitis imituoja upės ar upelio ekosistemą. Šis greitesnis tekėjimo greitis skatina sveiką bioplėvelės augimą toliau nuo plaukimo zonos.
Natūralus baseinas, valomas biologine filtravimo sistema, kurioje nenaudojami vandens augalai. Šio tipo natūraliame baseine naudojamas biologinis filtras dumbliams kontroliuoti ir vandeniui valyti. Vadinamas “BioPool®” arba “LivingPool™”, šis projektas turi tradicinio baseino išvaizdą ir pojūtį.
Bioplėvelė greitai išeikvoja maistingąsias medžiagas, todėl augalams ir dumbliams nelieka kur augti, todėl vanduo tampa nuostabiai skaidrus ir natūraliai nuspalvintas. Be to, biologinis filtras daug efektyviau išnaudoja erdvę, paprastai mažiau nei 10 % baseino plaukimo paviršiaus ploto ir nereikalauja minimalaus pastatymo dydžio. Biologinius filtrus lengva įrengti šalia plaukimo zonos arba kitoje sklypo vietoje. Filtrų sistemos gali būti atitinkamo dydžio ir mastelio pagal baseino ir projekto teritorijos poreikius BioNova® konsultantai nurodys, kuris iš jų yra tinkamas, priklausomai nuo vietos ir projekto hidraulinių reikalavimų. Dėl mūsų tvarumo principų jie suprojektuoti taip, kad juos būtų galima lengvai išplauti, o biologiškai turtingos nuotekos tampa puikia sodo trąša.
Kuris natūralus baseinas jums tinka?
TIPAS | NSP BIOSWIMPOND® SOLO | NSP BIOSWIMPOND® DUO | NSP BIOPOOL® |
Filtro Aprašymas | Pritvirtintas šlapžemių filtras | Atskiras šlapžemių filtras | Bioplėvelės filtras |
Dizainas | Dažniausiai natūralus | Formalus ir natūralus derinys | Dažniausiai Formalus |
Vandens augalai | TAIP | TAIP | PASIRENKAMA |
# Siurblių kiekis | ≥2 | ≥1 | ≥1 |
Siurblio veikimas | Intervalinis veikimas | 24/7 | 24/7 |
Įrengimo išlaidos | €€€ | €€ | € |
Nuotraukos |
Susidomėjote? Kilo klausimų?
Parašykite mums dabar!
Planuojate įsirengti eko baseiną ar tvenkinį?
Mūsų komanda mielai pakonsultuos su Jūsų busimu projektu, padės parinkti tinkamiausius išmatavimus bei išdėstymą, baseino apdailą, filtravimo įrangą, atrakcionus ir daug kitų papildomų aksesuarų bei parengsime individualų pasiūlymą!
Susisiekite su mumis:
tel. +370 699 18403
arba parašykite mums: